top of page

Newsy

ulotka-gotowa-rgb (1).jpg

I etap konkursu AleMózgi

28 października 2023 

Dziękujemy za udział w I etapie konkursu AleMózgi.
Wkrótce opublikujemy zadania wraz z rozwiązaniami.

mapa-AleMozgi.png

5000 uczniów w konkursie!

14 października 2023

W konkursie AleMózgi wystartuje 5000 uczniów z ponad 300 szkół.
Arkusze z zadaniami już się dla Was drukują!
W najbliższych dniach przekażemy szczegółowe informacje o I etapie.


Na mapie znajdują się szkoły zgłoszone do konkursu.

Obóz kreskówki

Zbliża się pierwsza edycja konkursu AleMózgi!

10 sierpnia 2023

Mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu AleMózgi Poznaj z nami fascynujący świat matematyki, informatyki i programowania, korzystając z nowoczesnej platformy.

AleMózgi to konkurs matematyczno-informatyczny, który nie wymaga wiedzy wstępnej, a jedynie umiejętności logicznego myślenia i chęci do nauki. Mogą w nim wziąć udział uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych. W czasie trwania konkursu, uczestnicy będą mieli możliwość odkryć i rozwinąć pasję do matematyki i programowania.

 

Konkurs jest podzielony na 3 etapy. Pomiędzy kolejnymi etapami uczniowie będą mieli czas na indywidualną naukę z użyciem dostarczonych materiałów:

  • Etap 1. (szkolny) odbędzie się w tygodniu 23-27.10.2023 w zgłoszonych szkołach. Będzie polegał na rozwiązaniu 20 zadań matematycznych i logicznych w ciągu 40 minut. Dla osób z niezgłoszonych szkół będzie możliwość wzięcia udziału w sesji online w dniu 28.10.2023.

  • Uczniowie zakwalifikowani do 2 etapu otrzymują dostęp do dedykowanych materiałów do nauki programowania w języku Python na innowacyjnej platformie www.codeforia.com. Regularna praca z ich użyciem pozwoli dobrze przygotować się do 2 etapu.

  • Etap 2. będzie polegał na rozwiązaniu 10 zadań programistycznych z użyciem języka Python. Zadania będą dostępne do rozwiązywania online przez 7 dni.

  • Uczniowie zakwalifikowani do finału otrzymają książkę "Zaprzyjaźnij się z algorytmami”. Z jej pomocą będą mogli poznać podstawowe metody projektowania algorytmów, które wykorzystają na finale.

  • Etap 3. (finał) będzie polegał na rozwiązaniu 5 zadań algorytmicznych w trakcie 3 godzinnej sesji online. Finał odbędzie się 18 maja 2024.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału! Zobacz jak wziąć udział w konkursie.

bottom of page